Фиорентина се класира за 1/16-финалите след обрат в Румъния (ВИДЕО)

Два късни гола донесоха четвърти пореден успех за „виолетовите”

Отборът на Фиорентина продължава с победната си серия в груповата фаза на Лига Европа след страхотен обрат над Пандури. „Виолетовите” постигнаха четвърта победа от четири мача в група „Е” след два късни гола на Ридер Матос и Борха Валеро и се класираха за 1/16-финалите на турнира.

Домакините откриха още в 32-рата минута с гол на Ерик Перейра. Алин Булейка пусна топката към Перейра, който с премерен удар с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на вратата на „виолетовите”.

Пет минути преди изтичането на редовното време Фиорентина се върна в двубоя. Хуан Куадрадо поднесе топката на Ридер Матос, който отблизо изравни.

В 92-рата минута италианците отбелязаха и победното попадение. Отново след асистенция на Хуан Куадрадо, Борха Валеро донесе успеха на гостите и класира тима си за 1/16-финалите.

В другия двубой от групата Днипро победи с 2:0 Пакош Ферейра и също се класира за следващата фаза на турнира. Фиорентина води в класирането с 12 точки, Днипро е с девет, а Пандури и Пакош Ферейра имат по една.