Валенсия взе трудна победа като гост на Санкт Гален (ВИДЕО)

„Прилепите” излеязоха начело в група „А”

Отборът на Валенсия постигна трудна победа с 3:2 като гост на Санкт Гален. С човек повече, „прилепите” изоставаха с 1:2 до 76-ата минута, но за десет минути успяха да вкарат два гола и да си подсигурят успеха.

Пабло Пиати даде аванс на гостите в 30-ата минута. След центриране от свободен удар, нападателят на „прилепите” засече топката и изведе испанците напред в резултата.

Аванса на Валенсия обаче бързо-бързо бе заличен. Само седем минути по-късно изравниха чрез Стефан Бесле, който засече с глава центриране на Филип Монтадон.

След подновяването на играта, домакините останаха с човек по-малко. Монтадон бе изгонен за нарушение срещу Жонас Гонсалвеш в наказателното поле, за което съдията посочи бялата точка. Тъкмо Жонас застана зад топката, но ударът му бе спасен от Лопар.

Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините успяха да поведат. В 66-ата минута, след грешка в отбраната на Валенсия, Каранович открадна топката и сам завърши атаката, пускайки топката зад Гуаита.

След втория гол на Санкт Гален, „прилепите” се активизираха. Пощига удари греда в 70-ата минута, а малко по-късно Пиати изравни.

Победното попадение за гостите отбеляза Серхио Каналес. Полузащитникът на Валенсия изстреля страхотен удар от около 20 метра.

След победата си тази вечер, „прилепите” излязоха начело на група „А” с девет точки, една повече от Суонси. Санкт Гален има три, а Кубан на Ивелин Попов е на дъното с две.