Преобразен Норич обърна Уест Хем за 45 минути и се измъкна от изпадащите (ВИДЕО)

След трагична първа част "канарчетата" бяха като преродени за втората част и биха "чуковете" с 3:1

Норич направи пълен обрат и победи Уест Хем с 3:1 като домакин в 11-ия кръг на Висшата лига. Така „канарчетата” спряха негативната поредица от 4 мача без успех в шампионата, задминаха „чуковете” в класирането и се измъкнаха от зоната на изпадащите. За отбора на Сам Алърдайс това бе четвърти пореден двубой без успех.

Още във втората минута Снодграс намери, Пилкингтън, който изпревари Демел, но стреля право в Яяскелкайнен.

Пред другата врата Джон Руди направо страхотно спасяване с крак и спаси удар от няколко метра на Кевин Нолан. При последвалия корнер Демел насочи с глава на близката греда, но нямаше късмет и нацели греда.

Разван Рат проби отляво и центрира, Кевин Нолан не можа да стреля на втора греда, но заложи топката за Равел Морисън, който с мощен шут откри за 1:0 в полза  на Уест Хем.

След почивката Норич бе пристиснат до стената и точно тогава показа дух като стигна до три безответни попадения.

Юси Яяскелайнен направи голяма грешка и изпусна висока топка, а при опита си да я улови събори на земята гари Хупър и последва дузпа. Бившият нападател на Селтик сам застана зад топката и стреля точно в центъра на вратата – 1:1.

Голът даде крила на домакините и Хоусън с далечен снаряд нацели сглобката вдясно, но не успя да се разпише. Минута по-късно обаче Робърт Снодграс изпълни отлично пряк свободен удар над стената и направи 2:1 за Норич.

До края Уест Хем тръгна напред и се оголи. Снодграс изпусна от няколко метра и би над вратата.

В последните секунди обаче Лерой Фер заобиколи бранител и падайки намери обратния долен ъгъл за 3:1 и отиде да празнува заедно с мениджъра Крис Хютън, а „Кероу роуд” избухна в овации.

Норич вече е 15-и с 11 точки, а Уест Хем изостава до 16-а позиция с 10.