2. - Други
  3. „Принцовете” и Ибра пишат история в Париж с класика над Реймс

„Принцовете” и Ибра пишат история в Париж с класика над Реймс

Шампионът ПСЖ продължи най-добрата си серия от 20 години насам и се утвърди на върха

Пари Сен Жермен победи домакина Реймс с 3:0 в мач от 14-ия кръг на френското футболно първенство. Възпитаниците на Лоран Блан

Шампионите доминираха през цялото време, въпреки че бяха без една от звездите си. Едисон Кавани получи почивка заради участието си в плейофа за класиране за световното първенство между Уругвай и Йордания.

Тимът на Лоран Блан обаче отново бе убедителен. Лукас откри резултата в 25-ата минута, а останалите две попадения паднаха през втората част. Точни бяха Жереми Менез и Златан Ибрахимович съответно в 60-ата и 90-ата минути.

Така в класирането води ПСЖ с 34 точки, пред Лил с 27, който е с мач по-малко. Така столичани продължиха най-добрата си серия от 20 години насам, като записаха 34-и пореден мач без поражение във всички турнири (23 победи и 11 равенства).

Любопитното е, че последното поражение на ПСЖ беше с 0:1 именно при гостуване на Реймс в миналия сезон от шампионата на 2 март тази година.