„Жълтата подводница” взе първото за деня дерби на Валенсиана (ВИДЕО)

Виляреал остава в топ 4 след класика над Леванте

Виляреал запази позицията си в челната четворка на испанската „Примера” с безпроблемна победа над Леванте.

„Жълтата подводница” продължи верния си ход и в XIV кръг, след като спечели с 3:0 първото за деня дерби на областта Валенсиана.

Още в десетата минута вратарят на домакините Навас получи червен картон и така на практика даде предимството на гостите, от което те се възползваха.

С две попадения за приятната изненада в „Ла Лига” се отличи 29-годишния нападател Уче, а капитанът Бруно откри резултата от дузпа в 13-ата минута и в 74-ата асистира на нигериеца за втория гол. Третият в мача бе и най-красив. Той падна минута преди края на редовното време, когато след разбъркване в наказателното поле Уче заби топката в мрежата със задна ножица за 3:0.

След този успех Виляреал събра 27 точки и остана на 7 от гранда Реал и на 10 пред Леванте.