Старшата възраст на моряците победи Берое и остава начело

Юношите старша възраст на Черно море победиха като гости връстниците си от Берое с 2:1 в среща от 15-кръг на Елитната ни футболна група до 19 г. Въпреки че двубоят се игра на изкуствения терен в Стара Загора, варненци започнаха по-добре и в 28-ата минута Сами Миланов изведе добре Петко Цанков и той технично прехвърли вратаря за 1:0. Последваха още няколко пропуска за моряците, но в 40-ата минута домакините изравниха от пряк свободен удар.

След почивката гостите продължиха да контролират събитията на терена и в 60-ата минута след остро центриране на Карен Мадоян и добавка на Симеон Неделчев бе оформен крайният резултат. Пред клубния сайт наставникът на Черно море Иван Николов заяви, че е доволен от старанието на момчетата, които са изпълнили всички поставени задачи.

Така на 27 ноември от 14 ч в морската столица варненци и Левски в пряк сблъсък ще определят есенния първенец в групата.