Тотнъм с пета победа в група "K" на Лига Европа (ВИДЕО)

Анжи Махачкала и Шериф Тираспол завършиха наравно 1:1, Исмаил Иса вкара гола за молдовците

Отборът на Тотнъм се наложи с 2:0 като гост на Тромсьо в мач от група „K” на Лига Европа. През миналия уикенд „шпорите” претърпяха тежко поражение с 0:6 от Манчестър Сити в двубой от Висшата лига, но след днешния успех в Норвегия се завърнаха на победния път.

Така Тотнъм продължава да има само победи в група „K” и е с пълен актив от 15 точки след 5 изиграни мача. Воденият от Андре Вияш-Боаш тим със сигурност ще завърши и на първата позиция в групата. Тромсьо, който по-рано през този месец изпадна от норвежката Типелиген, е последен с 1 спечелена точка.

И двете попадения за Тотнъм дойдоха през второто полувреме. Резултатът бе открит в 63-ата минута, когато Аднан Каушевич си отбеляза автогол. Второто попадение за лондончани падна в 75-ата минута, а автор на гола за крайното 2:0 в полза на английският тим бе Муса Дембеле.

В другия двубой от група „K”, игран по-рано днес, Анжи Махачкала и Шериф Тираспол завършиха наравно 1:1. Попадението за молдовския тим бе дело на българския нападател Исмаил Иса, който успя да открие резултата в 52-ата минута. 6 по-късно обаче, домакините от Анжи Махачкала изравниха с гол на Александру Епуреану. Шериф Тираспол завърши мача с 10 души, след като в добавеното време на двубоя Рикардиньо получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Руският тим е втори в групата с 8 точки и ще финишира на това място и в крайното класиране, независимо от това как ще завършат последните мачове в групата. Шериф Тираспол се намира на третата позиция с 3 точки.

В шестия кръг от груповата фаза на Лига Европа Шериф Тираспол е домакин на Тромсьо, а Тотнъм приема на свой терен Анжи Махачкала.