2. Други спортове
  3. Анатоли Атанасов спечели Купа "Евроинс"

Анатоли Атанасов спечели Купа "Евроинс"

Той печели за четвърта поредна година Купа "Евроинс" с 56 точки от 60 възможни

Анатоли Атанасов спечели Купа "Евроинс" от веригата по шахмат след финалния турнир в Плевен. Това съобщиха домакините на състезанието от спортния клуб по шахмат "Плевен 21". Той печели за четвърта поредна година Купа "Евроинс" с 56 точки от 60 възможни. Анатоли зае съответно първо, второ и четвърто място на проведените три турнира през годината и така успя да натрупа най-много точки за генералното класиране. Втори е Цако Иванов с 48 точки, а трети - Давид Цветанов с 46 точки. Купата за най-малките до 10 години получи Валентин Митев, който от трите си участия събра 28 точки за генералното класиране.

В последното състезание в Плевен участваха шахматисти от Плевен, Червен бряг и Варна. В групата на начинаещите в конкуренцията на 11 деца от школата на СКШ "Плевен 21", състезанието спечели първокласникът от НУ "Отец Паисий" Пламен Василев.

В група А убедителна победа постигна Симонета Иванова. 16-годишната ученичка от МГ "Гео Милев" се наложи с 5 точки от 6 възможни, побеждавайки в последния кръг основния си конкурент Анатоли Атанасов. Това бе тяхната последна проверка преди заминаването им с националния отбор на световното първенство в Обединените Арабски Емирства. От 17 до 29 декември двамата млади шахматисти от Плевен ще представят страната ни на най-престижния световен форум като държавни шампиони за 2013 г.