Славия спечели битката с Черноморец и ще диша спокойно през зимата

Бургазлии имаха повече положения, но остават в зоната на изпадащите

Славия спечели директната битка с Черноморец за място над зоната на изпадащите след победа 2:0 на своя стадион в „Овча купел”. С гол на Чавдар Янков и автогол на Венелин Филипов „белите” не само, че останаха над чертата, но и изместиха Локомотив (Сф) от 9-ото място. Бургазлии пък останаха на своето 11-о място, като изостават на 4 точки от спасителния бряг преди зимната пауза.

Гостите направиха каквото можаха. Те дори имаха повече положения от своите домакини, но Славия използва своите шансове, а явно имаше и повече късмет.

Черноморец имаше две положения в първите минути, като второто беше по-чисто. Най-напред Стефан Велков блокира шут на Баламанджи, а след това Гошо Петков се намеси решително при нов шут на футболиста от Централно-африканската република.

Славия пък трябваше да извършва принудителна смяна, като халфът Албер Банинг отстъпи мястото си на Янко Сандански.

„Белите” бяха на ход и с първата си голова възможност откриха резултата. Пашов сви топката от аутлинията пред вратарското поле, където Чавдар Янков вкара 16-ия си гол за клуба в своя 98-и мач.

Бургазлии бързо свиха знамената и „белите” можеха да стигнат и до втори гол, като само фантастични две спасявания на Ник Дашев предотвратиха попадения на Наско Курдов.

Второто полувреме започна с по-дейна игра на Черноморец. Гошо Петков се скара на футболистите пред себе си след удар на Манзоро, прелетял над напречната греда.

В 56-ата минута гостите създадоха още една възможност за изравняване на резултата, но Баламанджи и Балтанов се разминаха с центриране на Стоянов отляво.

Самите „акули” се довършиха в 62-ата минута, когато Венелин Филипов си вкара ефектен автогол.

Черноморец не се отказа и Кавдански стреля с глава в аут петнайсетина минути преди края, а в 88-ата минута Баламаджи удари напречната греда.

Така Славия ще зимува над зоната на изпадащите, докато Черноморец остава там.