Дуейн Уейд вкара рекордните си за сезона 32 точки при победата на Маями срещу Индиана

Вижте резултатите от мачовете в НБА от тази нощ

Дуейн Уейд вкара рекордните си за сезона 32 точки при победата на Маями с 97:94 точки срещу Индиана в дербито на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Въпреки че игра с травма на глезена, ЛеБрон Джеймс се отличи с 24 точки.

По средата на третата част Индиана водеше с 15 точки, но след това Маями намали на 5. В последните минути "горещите" направиха серия от 12:2 и стигнаха до успеха. Пол Джордж вкара 25 точки за гостите, но пропусна тройка 4 секунди преди края, която щеше да изравни резултата. Дейвид Уест добави 23 точки.

Индиана губи два поредни мача за пръв път от началото на сезона.

36-годишният Ману Джинобили отбеляза 11 от своите 24 точки в последните четири минути на двубоя, а Сан Антонио Спърс победи Финикс Сънс като гост със 108:101 точки и прекъсна серията на съперника от пет поредни победи. Тим Дънкан добави 17 точки и 13 борби, а Кауай Ленард се отчете с 13 точки за Спърс, които играха без Тони Паркър. За домакините Чанинг Фрай завърши с 22 точки, а Горан Драгич добави 18 точки.

Минесота спечели срещу Портланд със 120:109 точки. Кевин Лав се отличи с 29 точки, 15 борби и 9 асистенции. Никола Пекович добави 30 точки и 9 борби, а Кевин Мартин отбеляза 22 точки. За Портланд Деймиън Лилард завърши с 36 точки, 6 асистенции и 6 борби. ЛаМаркъс Олдридж вкара 15 точки и спечели 14 борби.

Милуоки загуби от гостуващия Ню Йорк Никс със 101:107 след две продължения. Кармело Антъни се отличи с 29 точки за победителите, от които 8 във второто продължение. Брендън Найт записа рекорд в кариерата си от 36 точки при четвъртата поредна загуба на Милуоки.

Блейк Грифин вкара 21 точки и взе 10 борби при успеха на Лос Анджелис Клипърс над Ню Орлиънс със 108:95 точки.