Джон Тери и Гари Кейхил доволни от точката на "Емирейтс"

80 минути търсехме победата, но в последните 10 се затворихме и запазихме точката, коментира Джон Тери

Централните защитници на Челси Джон Тери и Гари Кейхил бяха доволни от спечелената точка след 0:0 при гостуването на Арсенал. Хиксът попречи на „топчиите” да се върнат на върха и остави Челси само на две точки от Арсенал и Ливърпул.

„И у дома, и при гостуванията ни чакат още много битки. Засега сме доволни от мястото си в класирането. Оставаме в групата от 4-5 отбора, които се представят добре и се борят за титлата. През новата година се надяваме на още по-добри резултати. Битката за титлата е отворена и вълнуваща”, коментира Джон Тери пред „Sky Sports”.

За дъжда и лошото време на „Емирейтс”, той коментира:

„Беше студено и трудно, когато топката се движи, но и двата отбора искаха да играят и това не беше проблем. Теренът беше перфектен. Дойдохме тук с цел да не загубим. 80 минути търсехме победата, но в последните 10 се прибрахме в защита и запазихме ремито. Искахме да спечелим, но 5 минути преди края като гост на Арсенал е нормално да си кажеш „ОК, не е лошо да вземем една точка”.

Партньорът на Тери в защита – Гари Кейхил, също подчерта важността на точката.

„Мисля, че двата отбора се неутрализираха взаимно. Играхме един подобен мач на „Олд Трафорд” по-рано през сезона. Нямаше много голови положения. Не искахме да загубим. Щяхме да сме много щастливи да бием, но щом не можем да победим, не искаме и да губим. Хубавото е, че запазихме суха мрежа. Точката ни оставя в челото, в битката за титлата”.