Тотнъм с нова издънка при Шерууд - 1:1 у дома с УБА (ВИДЕО)

Тонев с 3 минути при загуба на Вила, Фулъм бие без Бербатов

Отборът на Тотнъм направи нова грешна стъпка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като завърши наравно 1:1 с тима на УБА. Срещата се игра на стадион "Уайт Харт Лейн" и бе от програмата на 18-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините диктуваха темпото на двубоя през цялото време, докато "дроздовете" имаха едва 5 шута към вратата на Лорис.

И именно "шпорите" излязоха първи напред в резултата в 36-ата минута, когато Ериксен изпълни перфектно фаул и направи безпомощен Фостър.

Радостта на лондончани обаче изтрая едва 2 минути, тъй като в 38-ата Доусън центрира от фаул в наказателното поле на Тотнъм, където Олсон бе пласиран най-добре и засече с левия крак, възстановявайки статуквото.

До края на мача на терена имаше само един  отбор - този на Тотнъм, който обаче пропусна над дузина положения, за да се добере до трите точки. Най-дейни в пропуските бяха Чадли, Ериксен и Уолкър.

В крайна сметка нови голове до края на мача нямаше и така УБА изненадващо открадна точка от визитата си на "Уайт Харт Лейн".

Тимът на Астън Вила пък продължава да изпитва сериозни трудности с отбелязването на голове, след като днес падна като домакин от състава на Кристъл Палас с 0:1.

Единственият гол в мача падна в даденото от съдията продължение и бе дело на Гейл, а българинът Александър Тонев започна като резерва за бирмингамци, но се появи в игра едва в 87-ата минута.

Съставът на Фулъм, без един от основните си лидери - българинът Димитър Бербатов, пък постигна много ценен успеха с 2:1 над Норич на "Керъл Роуд".

"Канарчетата" излязоха първи напред в резултата в 13-ата минута, когато точен бе Хуупър, но голове на Касами в 33-ата и на Паркър в 87-ата минути обърнаха нещата в полза на столичани.

Ето и всички резултати от играните днес мачове в празничния 18-и кръг на Премиършип: