3. Зрелищно 3:3 между Уест Хем и УБА в страхотен спектакъл на "Болейн Граунд" (ВИДЕО)

Двата тима не успяха да се победят във вълнуващ мач от 19-ия кръг на Висшата лига

Уест Хем и Уест Бромич Албиън завършиха наравно 3:3 в изключително вълнуващ мач от английската Висша лига. Срещата бе от 19-ия кръг на първенството и се игра на „Болейн Граунд“. Двубоят бе интересен, а интересни ситуации не липсваха и пред двете врати.

„Чуковете“ успяха да излязат с гол напред още в 4-ата минута, когато Джо Коул получи от Кевин Нолан и с хубав удар забоде кълбото в мрежата на Бен Фостър. В следващите минути Карлтън Коул се отчете с неточен изстрел, а удар на Кевин Нолан бе блокиран. Малко след като изтече половин час игра от началото на двубоя Ги Демел нацели лявата греда.

„Дроздовете“ успяха да осъществят обрат в края на първото полувреме. В 40-ата минута равенството бе възстановено, след като Никола Анелка бе изведен на добра позиция от Крис Брънт и с хладнокръвен удар отбеляза за 1:1. В 1-ата минута от добавеното време на първата част Уест Бромич Албиън достигна до втория си гол – след центриране от корнер Йонас Олсон засече с глава, Юси Яскелайнен отрази, но след това Никола Анелка от няколко метра не сбърка за 2:1.

В 55-ата минута Уест Хем бе близо до това да изравни, но след силния удар на Джо Коул кълбото не попадна в целта. Последва възможност пред Модибо Майга, но Бен Фостър отрази удара му. „Чуковете“ изравниха в 65-ата минута, когато Майга с хубав удар прати топката неспасяемо във вратата на гостите.

Само 2 минути по-късно Уест Хем поведе с 3:2, след като Кевин Нолан се разписа от близко разстояние. Уест Бромич Албиън обаче не се предаде и в 70-ата минута успя да достигне до трети гол и да изравни – точен за 3:3 бе Сайдо Берахино, който отбеляза със страхотен удар.

Последваха равностойни минути, а в 82-ата Сайдо Берахино нацели лявата греда след изпълнение на пряк свободен удар. До последния съдийски сигнал не се стигна до нови голове и така срещата завърши при равенство 3:3.

Уест Хем остава на 19-ото място, като вече е с 15 точки, докато Уест Бромич Албиън е 15-ти с 18.