3. Ливърпул се върна на победния път (ВИДЕО)

Ливърпул се върна на победния път (ВИДЕО)

„Червените” се справиха с гостуващите „тигри”

Отборът на Ливърпул се завърна на пътя на победата, след като победи с 2:0 гостуващия Хъл Сити под проливния дъжд на „Анфийлд”. „Червените” записаха две последователни поражения по Коледа – от Манчестър Сити и от Челси – но влязоха 2014 година с успех.

Даниел Агер откри резултата за домакините през първата част, а крайното 2:0 оформи Луис Суарес с 20-ото си попадение през сезона.

В 19-ата минута Луис Суарес засече с глава центриране от свободен удар на Коутиньо и отбеляза, но страничният рефер вдигна флага си за засада. Шест минути по-късно Суарес отклони с глава към Стърлинг. Младокът напредна по лявото крило и стреля, но МакГрегър спаси.

В 37-ата минута „червените” поведоха чрез Даниел Агер. Бранителят засече с глава центриране от корнер на Коутиньо и даде аванс на тима си.

В края на полувремето Хендерсън и Коутиньо имаха прекрасни възможности да отбележат, но от чисти позиции и двамата не успяха да намерят целта.

Само пет минути след началтоо на вторите 45 минути Луис Суарес удвои преднината на „мърсисайдци”. Уругваецът стреля от пряк свободен удар и с премерен изстрел с десния крак заби топката в горния десен ъгъл на вратата на „тигрите”.

Победата запази разликата от шест точки между „червените” и лидера Арсенал. Тимът на Брендън Роджърс се изкачи на четвъртата позиция след загубата на градския съперник Евертън с 0:1 като гост на Стоук, докато Хъл е 11-и с 23 точки.
Тежа контузия за халф на Славия, играещ за Мъри Стоилов

Соле откаран с линейка в болница

Хетафе най-накрая победи в Ла Лига

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня