2. - Испания
  3. Коке носи победата на Атлетико в Малага (+видео)

Коке носи победата на Атлетико в Малага (+видео)

"Дюшекчиите" ще нощуват на върха

Гол през второто полувреме на Коке донесе победата на Атлетико (Мадрид) с 1:0 над Малага в Ла Лига този следобед.

Вчера бе съобщено, че Манчестър Юнайтед е изпратил делегация, която да наблюдава въпросния футболист.

Сега той донесе успеха при днешното гостуване, който оставя тима на първото място в класирането на Ла Лига поне за една нощ. Атлетико води временно с 3 точки пред втория Барселона преди домакинството на защитаващите титлата си каталунди срещу Елче в неделя. След това Барселона гостува на Атлетико в следващия кръг в ключов сблъсък между двата конкурента.

Диего Коща не успя да прибави още един към 19-те си гола, с които води в голмайсторската листа, но нападателят изработи гола на Хорхе Ресурексион Меродио – Коке, като отключи сгъстената защита на домакините в 70-ата минута.

Диего Коща развинти бранителите на Малага и плъзна към Адриан Лопес, вратарят изби последвалия удар, топката попадна в Коке, който вкара единствения гол.

Атлетико вече има преднина от 8 точки пред третия Реал Мадрид преди гостуването на „Белия балет” на Селта в понеделник.