Ивайло Петев остава непобеден начело на АЕЛ Лимасол

Тимът на бившия старши треньор на Лудогорец завърши 2:2 като гост на Апоел (Никозия)

АЕЛ Лимасол завърши 2:2 като гост на Апоел (Никозия) в едно от двете дербита на 15-ия кръг на кипърското първенство. По този начин българският треньор Ивайло Петев остава непобеден на пейката на жълто-сините от АЕЛ или иначе казано в седмия си мач начело на тима.

Равенствоно на стадион ГСП в Никозия, както и 1:1 между Аполон (Лимасол) и Анортозис на стадион Цирион остави АЕЛ лидер в класирането с две точки аванс. Така отборът на Петев събира 34 точки, пред Аполон с 32, Апоел с 30 и Анортозис с 27.

Мачът започна вихрено и само за 30 минути паднаха общо четири гола, по две във всяка врата. След това обаче темпото спадна и ситуациите до края на срещата не бяха много.

Още в 6-ата минута АЕЛ излезе напред с попадение на Монтейро, който след самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле се разписа.

Апоел се отърси от шока и отвърна с два гола в рамките на три минути. Националът Ефстатиос Алонефтис изравни в 26-ата минута, а в 29-ата от дузпа Густаво Мандука обърна развоя. Наказателният удар беше отсъден заради фаул срещу Алонефтис. В 34-ата минута Орландо Са отново изравни, засичайки с глава дълго центриране на Бебе.

Официално: Наш талант с трансфер във Вердер