3. Арсенал спечели лондонското дерби с Тотнъм за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал спечели лондонското дерби с Тотнъм за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” се наложиха с 2:0, но Уолкът и Вермален получиха травми

Арсенал спечели голямото дерби от третия кръг на турнира за ФА Къп, след като се наложи у дома над градския съперник Тотнъм с 2:0.

Лидерите в класирането на английската Висша лига имаха игрово предимство по време на целия мач и напълно заслужено стигнаха до следващата фаза на най-старата футболна надпревара.

Те излязоха напред в резултата в 31-ата минута, когато направилия много силен мач младок Серж Габри осъществи хубав индивидуален пробив и подаде към непокрития на левия фланг Санти Касорла, а испанецът с мощен диагонален шут не остави шансове на Уго Лорис – 1:0.

При този резултат дойде и почивката на двубоя, игран пред 59 476 зрители на стадион „Емирейтс”. По време на паузата наставникът на домакините Арсен Венгер направи една принудителна смяна и получилият травма Томас Вермален бе заменен от Пер Мертезакер.

След паузата Тотнъм се опита да отговори на предизвикателството, но в 62-ата минута грешка на крайния бранител Дани Роуз доведе до второ попадение в тяхната врата.

Младокът действа несъобразително след един ъглов удар и опита технично да преодолее Томаш Росицки в центъра на терена, въпреки че бе последен в защитата на „шпорите”. Опитният чех обаче му отне топката и напредна сам срещу вратаря, след което технично прехвърли Лорис, за да вкара втория гол за своя тим.

До края на срещата нови попадения не паднаха, но в заключителните минути Тио Уолкът получи травма и бе изнесен на носилка. Арсен Венгер обаче вече нямаше право на смени и така „артилеристите” доиграха двубоя с 10 души. Въпреки това, те постигнаха четвъртата си поредна победа във всички турнири и така се класираха за четвъртия кръг на ФА Къп.

Всички останали резултати от съботния ден вижте ТУК!

Интер се надигна след дербито, Лаутаро най-накрая вкара

Нерен финал на визитата на Удинезе

Тежа контузия за халф на Славия, играещ за Мъри Стоилов

Соле откаран с линейка в болница

Хетафе най-накрая победи в Ла Лига

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня