3. Арсенал спечели лондонското дерби с Тотнъм за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал спечели лондонското дерби с Тотнъм за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” се наложиха с 2:0, но Уолкът и Вермален получиха травми

Арсенал спечели голямото дерби от третия кръг на турнира за ФА Къп, след като се наложи у дома над градския съперник Тотнъм с 2:0.

Лидерите в класирането на английската Висша лига имаха игрово предимство по време на целия мач и напълно заслужено стигнаха до следващата фаза на най-старата футболна надпревара.

Те излязоха напред в резултата в 31-ата минута, когато направилия много силен мач младок Серж Габри осъществи хубав индивидуален пробив и подаде към непокрития на левия фланг Санти Касорла, а испанецът с мощен диагонален шут не остави шансове на Уго Лорис – 1:0.

При този резултат дойде и почивката на двубоя, игран пред 59 476 зрители на стадион „Емирейтс”. По време на паузата наставникът на домакините Арсен Венгер направи една принудителна смяна и получилият травма Томас Вермален бе заменен от Пер Мертезакер.

След паузата Тотнъм се опита да отговори на предизвикателството, но в 62-ата минута грешка на крайния бранител Дани Роуз доведе до второ попадение в тяхната врата.

Младокът действа несъобразително след един ъглов удар и опита технично да преодолее Томаш Росицки в центъра на терена, въпреки че бе последен в защитата на „шпорите”. Опитният чех обаче му отне топката и напредна сам срещу вратаря, след което технично прехвърли Лорис, за да вкара втория гол за своя тим.

До края на срещата нови попадения не паднаха, но в заключителните минути Тио Уолкът получи травма и бе изнесен на носилка. Арсен Венгер обаче вече нямаше право на смени и така „артилеристите” доиграха двубоя с 10 души. Въпреки това, те постигнаха четвъртата си поредна победа във всички турнири и така се класираха за четвъртия кръг на ФА Къп.

Всички останали резултати от съботния ден вижте ТУК!

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)