2. Славия
  3. Славия удари Монтана с 3:0

Славия удари Монтана с 3:0

Славия победи Монтана с 3:0 край Сандански, където „белите” са на лагер, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Фернандо Да Силва още в 6-ата минута отбеляза първото попадение в срещата. Бразилецът с плътен удар от десетина метра не остави никакви шансове за вратаря и защитата на монтанци. Четири минути по-късно Диян Молдованов си вкара автогол, а Атанас Курдов от пет-шест метра опъна мрежата за крайното 3:0 в 31-ата минута.

Много силно впечатление с играта си през първата част направи Чавдар Янков. Атаки на скорост по десния фланг провеждаше Фернандо Да Силва и постоянното тормозеше защитата на Монтана. Галин Иванов на два пъти затрудни вратаря Христо Иванов, но до нов гол не се стигна. Благой Наков и Венцислав Иванов на няколко пъти обстрелваха опасно вратата на Славия, но не бяха точни в завършващата част на удара. След почивката треньорите на двата отбора направиха смени, като дадоха шанс за игра на футболисти от резервната скамейка.

Проверката беше първа за двата отбора по време на зимната подготовка. В неделя Славия се прибира в София, а в сряда заминава за втората част от подготовката си в Анталия. На турска земя "белите" ще изиграят пет контроли, преди да се завърнат на 14 февруари.

Славия игра с два различни състава в двете полувремена, като през първото дебютираха четирима футболисти - македонецът Кире Ристевски, Цветомир Панов (привлечен от Любимец), както и дошлите на проби Живко Петков (от Нефтохимик) и Димитър Пиргов (от Пирин-ГД).

За водения от бившия треньор на Левски Николай Митов тим на Монтана това също бе първа проверка. Отборът от "Б" група има още една контрола - на 31 януари със Спартак (Пл), преди също да се отправи за Анталия, където ще бъде до 19 февруари.

Николай Митов пусна два коренно различни състава през двете полувремена, като тримата вратари Христо Иванов, Стоян Васев и Ивайло Василев играха по 30 минути, а цял мач на терена остана единствено централният защитник Деян Молдованов.

За Монтана не взеха участие в мача две от новите попълнения в зимната селекция на отбора Николай Николов и  Владимир Байрев, централният защитник Георги Георгиев, полузащитниците Антон Костадинов и Никола Мицански и младежкият национал Ерик Почански.

Монтана 1-ро полувреме: Христо Иванов, Богомил Дяков, Кристиян Митов, Раиф Мурадов, Деян Молдованов, Красимир Илиев, Александър Киров, Владимир Мичев, Венци Иванов-кап., Янко Ангелов, Благой Наков.

Монтана 2-ро полувреме: Стоян Васев, Ивайло Василев, Кристиян Здравков, Деян Молдованов, Тодор Гочев, Мартин Василев, Йордан Тодоров, Георги Мечечиев, Богомил Дяков, Ивелино Иванов, Петър Лазаров, Цветелин Тонев).

„Да не звучи банално, но за мен резултатът в тези контроли няма значение. Направихме няколко добри неща в мача, допуснахме естествено и грешки, които тепърва ще трябва да чистим. Момчетата се стараха, но личеше умора у тях, все пак на лагера в Петрич работохме здраво за физическата подготовка на футболистите”, заяви след края на срещата ст. треньорът на Монтана Николай Митов.
Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)