2. Черно Море
  3. Черно море започна контролите с 4:0 над Калиакра

Черно море започна контролите с 4:0 над Калиакра

15-годишния нападател Валентин Йосков бележи за "моряците"

Черно море победи втородивизионния Калиакра с 4:0 в първата си зимна контрола. Приятелската среща се проведе в три части от по 30 минути на стадион „Младост” във Варна. Головете отбелязаха Михаил Венков (28’), Бакари (52’), Стенли Окоро (79’) и 15-годишният юношески нападател Валентин Йосков (90').

В 11-ата минута Бекир Расим центрира от корнер, Божилов отклони топката с глава към Венков, който на втора греда стреля, но вратарят на гостите изби. В 17-ата минута Божилов стреля по диагонала и топката мина над вратата. В 21-ата минута Коконов пробва шут от около 26-27 метра, като вратаря на гостите улови. 7 минути по-късно Черно море откри. При центриране на Бекир Расим централният бранител Кирил Котев отклони с глава към Мишо Венков, който с крак стреля в близкия ъгъл за 1:0. Така приключи първата част.

В 31-ата минута юношата Петко Цанков бе намерен на добра позиция отдясно по атаката на Черно море, но ударът му бе избит в корнер. В 33-ата минута Янислав Иванов стреля от пряк свободен удар много високо над вратата на Черно море. В 49-ата минута Бакари напредна отдясно и шутира над вратата. 2:0 стана в 52-ата минута. Окоро проби по десния фланг и сервира топката по земя на Бакари, който реализира второто попадение за моряците.

В 70-ата минута Бакари центрира опасно в наказателното поле на Калиакра, където Окоро стреля, но топката се удари в левия стълб. В 79-ата минута юношата Мартин Костадинов центрира отляво и намери Стенли Окоро, който прати топката в мрежата за 3:0. В 82-ата минута Бакари пробва удар от границата на наказателното поле, но встрани от вратата. Крайното 4:0 оформи 15-годишния нападател Валентин Йосков в 90-ата минута след не добра намеса на защитник на гостите.

Така приключва първият лагер на Черно море. В неделя тимът на Георги Иванов заминава за 2 седмици за Турция. Там са предвидени 5 проверки, но противниците все още не са уточнени.

Стартов състав на Черно море: Георги Китанов, Сашо Александров, Кирил Котев (к), Слави Сталев, Михаил Венков, Александър Йовчев, Тодор Паланков, Петко Цанков, Бекир Расим , Иван Коконов, Георги Божилов;
Резерви: Ник Дашев, Стефан Станчев, Еденилсон Бергонси , Бакари, Кристиян Пешков, Николай Минков, Атанас Петров, Стенли Окоро, Александър Попов , Валентин Йосков;
Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата