3. Агуеро поведе Сити към обрат срещу Уотфорд за ФА Къп (ВИДЕО)

Агуеро поведе Сити към обрат срещу Уотфорд за ФА Къп (ВИДЕО)

"Гражданите" падаха с 0:2 на полувремето, но победиха с 4:2 след хеттрик на аржентинеца

Отборът на Манчестър Сити се класира драматично за 5-ия кръг в турнира за Купата на Англия, след като днес се наложи с 4:2 над тима Уотфорд. Срещата се игра на стадион "Етихад", а "гражданите" трябваше да обръщат развоя й, след като губеха с 0:2 на почивката.

Поредният си силен мач за тима от Манчестър изигра Кун Агуеро, който бе в основата на обрата с хеттрика си. Това бе 7-и пореден мач, в който аржетинецът се разписва и негови 10-и и 11-и гол в последните 10 срещи за Сити.

Домакините обаче като че ли бяха подценили съперника, тъй като през първата част рядко намираха път към вратата на Уотфорд. На всичкото отгоре в 20-ата минута Дийни намери Форестиери в пеналта на домакините, а той с десния крак прониза Пантилимон за 1:0.

Само 9 минути след това "гражданите" отново бяха поляти със студен душ, като този път самият Дийни се разписа в мрежата им след асистенция на Аниа.

През втората част обаче домакините излязоха преобразени на терена. Те натиснаха съперника си от самото начало и в 60-ата минута Серхио Агуеро даде начало на обрата, след като се възползва от добавка при спасяване на удар на Джеко от страна на стража на гостите - Бонд.

Устремът на "гражданите" продължи и в 79-ата минута феновете им си отдъхнаха, след като Агуеро получи на границата на наказателното поле, нагласи си кълбото на левия крак и го заби в горния ъгъл на безпомощния Бонд за 2:2.

Това попадение тотално обърка гостите от Уотфорд, които не успяха да удържат дори преиграването, тъй като в 87-ата минута Александър Коларов с мощен шут от далечно разстояние препарира отново стража на "стършелите", правейки обрата за Сити пълен.

В 93-ата минута пък Кун Агуеро сложи точка на спора, оформяйки своя хеттрик и крайното 4:2, след като се възползва от неразчетено излизане на Бонд при центриране отляво.