Локо (Пд) загуби от Динамо (Киев) с 0:2 в четвъртата си контрола в Испания (ВИДЕО)

Мбокани и Ярмоленко донесоха успеха за украинците

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби четвъртата си контрола от подготвителния си лагер в Испания. Възпитаниците на Александър Станков бяха надиграни с 0:2 от тима на Динамо (Киев), като и двете попадения паднаха през втората част.

Мбокани изведе украинците напред в резултата, а Ярмоленко минути преди края на двубоя оформи крайното 2:0. Крис Гади пропусна най-чистото положение за пловдивчани. В последната минута на срещата нападателят на „черно-белите” бе изведен сам срещу вратаря на Динамо, но стреля покрай вратата.

Украинците започнаха по-добре двубоя още в третата минута се наложи бранител на „смърфовете” да чисти топката от голлинията. Локо отвърна подобаващо на първоначалния натиск на Динамо, като за нещастие на българския щаб удар на Аласан Н’Дайе с глава облиза напречната греда и излезе в аут.

До края на първата част тимът от Киев имаше още три възможности да открие резултата, но добрата организация в отбраната на Локомотив запази суха мрежа през първите 45 минути.

Диего трябваше за втори път да изчиства топката от голлинията след хубав удар на Идайе. След това страхотна намеса на Йордан Господинов спря нов изстрел на играча на Динамо. В края на полувремето Динамо удар и греда след удар на Вида.

През втората част и двамата старши треньори пуснаха голяма част от резервите си. На терена за Динамо се появиха Мбокани и Ярмоленко, които раздвижиха играта на украинците и в крайна сметка с техни голове Динамо взе победата.

В 69-ата минута след центриране на Ярмоленко, Мбокани бе оставен непокрит на далечната греда и с точен удар откри резултата. В 87-ата самият Ярмоленко се разписа след страхотен пробив. Десетката на Динамо размина трима играчи на „смърфовете”, след което си отвори възможност за изстрел и завърши подобаващо.

В самия край на двубоя Крис Гади бе изведен сам срещу вратаря на Динамо, но ударът на нападателя мина покрай противниковата врата.

Това е второ поражение за пловдивчани в контролите им в Испания, като досега футболистите на Александър Станков записаха победа, хикс и загуба в досегашните си три проверки – 1:1 срещу Видеотон (Унгария), 3:0 над Юрмала (Латвия) и 0:5 срещу Днипро (Украйна).

Локо (Пд) ще направи още две проверки до края на лагера си в Марабея, като и двете ще бъдат с румънски съперници: на първи февруари срещу Стяуа (Букурещ) и два дни по-късно срещу Оцелул.

Двубоят минута по минута:

90' Край на мача. Локомотив (Пловдив) загуби четвъртата си контрола в Марабея с 0:2 от Динамо (Киев).

90' ГАДИ! Крис Гади бе изведен сам срещу вратаря на Динамо, но нападателят на "смърфовете" стреля покрай вратата.

87' ГОЛ ЗА ДИНАМО 2:0! Страхотен гол на Ярмоленко. Футболистът на Динамо се справи с трима противници в бяло и черно и стреля точно за 2:0.

85' Кирил Акалски за малко не остави тима на Локомотив без вратар за последните пет минути от двубоя. Стражът на "смърфовете" получи травма, но ще доиграе мача.

84' Опасен удар на Ярмоленко, който мина на около метрър над напречната греда.

83' Мигел Велосо получи топката от Ярмоленко и стреля, но изключително неточно.

78' Добра намеса на Киро Акалски. Ружик намери Ярмоленко в наказателното поле, който стреля, но стражът на "смърфовете" се прояви на висота.

76' Нов опит за удар на Мбокани, но този път ъгълът бе твърде малък.

73' Нова комбинация между Ярмоленко и Мбокани, този път ударът на играча на Динамо попадна в ръцете на Акалски.

69' ГОЛ ЗА ДИНАМО 1:0! След центриране на Ярмоленко, Мбокани засече топката на задна греда и откри резултата.

57' И Беланда пробва късмета си с удар отдалече, топката премина покрай вратата на Локомотив.

56' Нови смени за Динамо: Макаренко, Драгович, Гусев, Ленс, Идейе, Сидорчук и Аруна напускат, на тяхно място Цуркинов, Ягодинскис, Кравец, Мбокани, Ярмоленко, Велосо и Вукоевич.

55' Нова възможност за Якимов. След центриране на Йордан Тодоров отдясно, Якимов стреля от воле, но отново ударът му мина малко над вратата.

52' Аруна пробва удар от около 20 метра, на пътя на топката застана бранител в черно и бяло.

49' След добра атака на Локомотив, Гади центрира остро в наказателното поле на Динамо, Камбуров се размина с топката, но Якимов успя да стреля. Ударът му обаче мина малко над напречната греда.

46' Амед Намуши прави дебюта си за Локо (Пд), като взима номера на напусналия Аймен Белаид.

46' Цели седем промени в тима на Локомотив на полувремето. Господинов, Трифонов, Н'Дайе, Илиадис, Маламов, Лазаров и Бавин излизат. На техните места се появяват Акалски, Гади, Белаид, Камбуров, Тунчев, В. Георгиев и Намуши.

46' Смяна на вратарите в Динамо - Шоковский влиза на мястото на Рибка.

46' Начало на втората част.

45' Край на първото полувреме.

39' ГРЕДА! След центриране от корнер, Вида стреля, но за щастие ударът му срещна напречната греда.

38' ГОСПОДИНОВ! Прекрасно спасяване на вратаря на "смърфовете" след удар с галва на Идайе.

37' Удар на Идайе по тревата след разбъркване в наказателното поле на Локомотив. Диего се намеси добре и изчисти.

35' Добро центриране на Лазаров от свободен удар, вратарят на Динамо се намеси.

28' Опит на Ленс да изведе Идейе, нападателят на Динамо е в засада.

23' Жълт картон за Здравко Лазаров за реплики срещу съдията. Н'Дайе се измъкваше от отбраната на Динамо, Рибка се намеси, Н'Дайе падна на земята, като Лазаров искаше нарушение срещу играча на "смърфовете". Такова не бе отсъдено, а капитанът на Локомотив получи официално предупреждение.

21' Хубав удар на Гусев от около 20 метра, но Господинов спаси.

19' Смяна в тима на Динамо - Вида на мястото на Хачериди.

12' ГРЕДА! След центриране отляво, Н'дайе стреля с галва, топката облиза гредата и излезе в аут.

10' Динамо владеее повече топката през първите 10 минути.

3' ЗА МАЛКО! Идейе стреля опасно, но бранител на "сърфовете" изчисти от голлинията.

2' Маламов проби добре и стреля от около 15 метра, но ударът му бе блокиран от бранител на Динамо.

1' Начало на двубоя.

Отборът на Локомотив (Пловдив) ще се изправи срещу тима на Динамо (Киев) в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Марабея.

СЪСТАВИ:

Локо (Пд): 12. Йордан Господинов, 77. Здравко Лазаров, 22. Аласан Н'Дайе, 87. Диего Фераресо, 7. Йордан Тодоров, 27. Александър Якимов, 89. Станислав Маламов, 28. Сталиас Илиаидис, 18. Асен Георгиев, 14. Тихомие Трифонов, 16. Бавин.

Резерви: 23. Кирил Акалски, 33. Александър Тунчев, 3. Валери Георгиев, 11. Мартин Камбуров, 20. Тижани Белаид, 91. Крис Гади, 9. Дани Кики, 21. Станко Йовчев, 15. Полюткин, 75. Намуши.

Динамо (Киев): 23. Рибка, 24. Хачериди, 14. Рижук, 6. Драгович, 27. Макаренко, 20. Гусев, 25. Аруна. 16. Сидорчук, 90. Беланда, 11. Йеде, 7. Ленс.

Резерви: 1. Шовковский, 24. Вида, 3. Ягодинскис, 5. Вукоевич, 19. Хармаш, 77. Цуриков, 4. Велосо, 22. Кравец, 10. Ярмоленко, 85. Мбокани.