ПСЖ с нова победа в Лига 1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани се наложиха с 2:0 над Бордо

Отборът на Пари Сен Жермен взе нова победа в Лига 1, като се наложи с 2:0 над Бордо у дома в първи мач от 23-ия кръг на първенството. Головете за шампионите отбелязаха Златан Ибрахимович и бранителят Алекс, като и двете попадения паднаха през втората част.

Полузащитникът Йоан Кабай, който пристигна в Париж само преди два дни направи дебюта си за ПСЖ, като се появи като резерва в 68-ата минута на мястото на Хавие Пасторе.

Шведският нападател изведе ПСЖ напред в резултата малко след почивката, но повторенията показаха, че голът не е трябвало да бъде зачитан, поради засада при атаката на домакините.

Лукас Моура получи топката по лявото крило, като в момента на подаването бразилецът бе зад отбраната на гостите. Моура центрира към непокрития Ибрахимович, който отблизо отбеляза 29-ия си гол през сезона във всички състезания.

Бразилецът Алекс оформи крайното 2:0 минути преди края на двубоя. Защитникът засече центриране отдясно, като това е вторият гол за Алекс в последните два мача на ПСЖ.

Тимът на Лоран Блан продължава убедително да води в класирането с актив от 54 точки, на шест пред новия отбор на Димитър Бербатов Монако, който има и мач по-малко.