Кевин Дюрант реализира 26 точки при победата на Оклахома над Бруклин

Вижте резултатите от НБА

Кевин Дюрант реализира 26 точки за 30 минути при победата на Оклахома Сити със 120:95 като гост срещу Бруклин в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

В предишните 12 поредни двубоя Дюрант винаги отбелязваше повече от 30 точки, но този път не успя да мине тази граница.

Тъндър записа десета поредна победа в Лигата.

Серж Ибака добави още 25 точки и 9 борби за победителите, които не се нуждаеха от присъствието на Кевин Дюрант в последния период от двубоя. Оклахома имаше осезаемо предимство и при спечелените борби под кошовете - 41:17.

Шон Ливингстън, персоналният пазач на Дюрант, беше най-резултатен за Нетс с 16 точки.

Голдън Стейт продължи със силното си представяне в Лигата и победи с 95:90 като гост състава на Юта. Стивън Къри вкара осем тройки и завърши с рекордните за сезона 44 точки за Уориърс. В последната четвърт Къри реализира 13 точки.

За втора поредна вечер отборът от Калифорния обърна развоя на срещата, след като изоставаше с девет точки. Андрю Богът добави още 16 точки, 17 борби и 5 асистенции за
"войните", които преодоляха отсъствието на контузения в рамото Дейвид Лий.

Резервният гард Алек Бъркс беше най-резултатен за Юта с 26 точки.

Шарлот победи като гост Лос Анджелис Лейкърс със 110:100. Ал Джеферсън реализира рекордните за кариерата си 40 точки, 16 от които в последния период. Джеферсън овладя и 18 отскочили под кошовете топки. Джералд Хендерсън добави още 20 точки в полза на
победителите.

Пау Гасол реализира 24 точки за Лейкърс, а съотборникът му Ник Йънг вкара още 21 точки. Лос Анджелис загуби за 18-и път в последните си 21 мача в НБА.

Детройт уволни треньора си след само един сезон

"Буталата" записаха историческа анти серия през миналата кампания с 28 поредни загуби