Десислава Стоянова завърши 18-а в спринта на европейското по биатлон

Десислава Стоянова завърши на 18-о място в спринта на 7.5 километра за жени на европейското първенство по биатлон, което се провежда в чешкия зимен център Нове Место.

Стоянова направи две грешки във втората си стрелба и измина дистанцията за 21:57.3 минути.

Емилия Йорданова раздели 26-о място с Каролин Хорхлер (Германия). Българката направи две грешки и остана на 1:34.3 минути зад победителката. Дафинка Коева е 45-а от общо 60 участнички с три пропуснати мишени и изоставане от 2:49.8 минути.

Европейска шампионка стана Марте Олсбу (Норвегия) с две грешки в стрелбата и време от 20:48.2 минути. Втора е Виктория Падял Ернандес (Испания), която повали всички 10 мишени, но остана на 1.2 секунди от първото място. Трета завърши Яна Бондар (Украйна) на 5.4 секунди с три грешки.