Елче излъга Алмерия в битката за оцеляване, Гари Родригес не беше в групата (ВИДЕО)

Елче победи с минималното 1:0 и се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите

Новият отбор на Гари Родригес Елче взе ценен успех с 1:0 у дома срещу Алмерия в 22-ия кръг на Примера дивисион. Бившата звезда на Левски не бе в групата за мача, но успехът отдалечи Елче на 4 точки от зоната на изпадащите.

Преди двубоя Елче беше само на една точка от опасната зона, а Алмерия беше само с точка повече, което правеше сблъсъкът пряка битка за оцеляване.

Очаквано мачът беше много нервен и бе изпъстрен със 7 жълти и един червен картон.

Все пак, Елче зарадва своите фенове с победен гол в 59-ата минута. Вратарят на Алмерия Естебан боксира центриране отляво, един играч на Елче се размина при опита да стреля, но извън наказателното поле, но Кристиан Ерера стреля силно, топката рикошира в защитник и влетя в десния ъгъл за 1:0.

Елче започна мача с 10 испанци сред титулярите и единственият чужденец, уругваецът Дамиан Суарес беше изгонен с втори жълт картон в 90-ата минута, но до края домакините удържаха успеха.

Елче вече има 24 точки и заема 15-то място. Алмерия се свлече до 17-та позиция и има 22 точки, само на две пред опасната зона.

Начо Фернандес си тръгва от Реал и потегля към Саудитска Арабия

Той се е разбрал с Ал Кадисия

Анчелоти иска Рабио в Реал

Френският халф е опция за "белия балет"

Ламин Ямал ще запише поредния си рекорд с екипа на Испания

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон