3. Ливърпул си тръгна само с точка от "Дъ Хоутърнс" след кошмарна грешка на Коло Туре (ВИДЕО+СНИМКИ)

Суарес даде ювелирна асистенция за Стъридж, но Уест Бромич заслужи точката с по-вдъхновена игра за 1:1

Ливърпул не успя да победи Уест Бромич като гост в 24-ия кръг на Висшата лига и си тръгна само с точка от „Дъ Хоутърнс” след 1:1.

Стърдиж изведе „червените” напред в средата на първата част след ювелирна асистенция на Луис Суарес, но резервата Аничебе изравни пък точно в средата на втората част след кошмарна грешка на Коло Туре.

Ливърпул изпусна шанса да се доближи до челните три отбора и остана четвърти с 47 точки, на 3 зад третия Челси и на 6 зад лидера Манчестър Сити. Сити и Челси играят в понеделник вечер на „Етихад” в дербито, което слага край на кръга.

Уест Бромич бе спечелил само точка под ръководството на новия си мениджър Пепе Мел, но днес заслужи още една срещу борещия се за челните позиции отбор на Брендън Роджърс. Хиксът беше първи за тези два отбора в ерата на Висшата лига в сблъсъците помежду им.

Първите 20 минути бяха равностойни, като Видра не успя да засече добре центриране на гера, а Стъридж се озова зад защитата при добър пас към него.

Суарес и Стърдиж не комбинираха на обичайното добро ниво, но това бе поправено в 24-ата минута. Двамата разиграха сред сгъстената отбрана на домакините, уругваецът изглеждаше заклещен между съперници, но успя с чудесен техничен пас да пусне за Стъридж на втора греда и за английският национал остана лесната задача от непосредствена близост да насочи в мрежата за 1:0. Уест Бромич имаше претенции за засада, но телевизионните повторения доказаха, че Стърдиж не бе зад отбраната.

Стъридж и Коло Туре не успяха да стрелят при меле пред вратата на Уест Бромич в 33-ата минута. Йонас Олсон се контузи в края на първата част и бе заменен от Диего Лугано.

Золтан Гера стреля опасно, но покрай целта и почивката дойде с гол аванс за мърсисайдци.

Втората част започна със серия от три поредни опита за далечни удари на Крис Брънт, но нито един от тях не се получи достатъчно добре.
Луис Суарес изпусна да удвои в 59-ата минута, когато Фостър протегна крак и спаси удара му с крак.

В 64-ата минута Аничебе влезе на мястото на Бераино. Само три минути по-късно нигериецът получи истински подарък от Коло Туре, който сбърка кошмарно и при опит за пас в защита поднесе топката за Аничебе, който овладя и прати в долния ляв ъгъл за 1:1.

До края атаките се редуваха към двете врати, но никой не успя да намери отново пътя към противниковата врата и мачът заслужено завърши наравно.

Ливърпул е четвърти с 47 точки, Уест Бромич взе важна точка в битката за оцеляване и е 16-ти с 23, на една пред опасната зона.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня