Ботев изми срама от Енисей след 3:2 над Дукла (ВИДЕО)

Вандер Виейра донесе успеха на „канарчетата” четири минути преди края, Юнес Хамза с два гола за Ботев

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна първа победа в контролите си в Кипър. В курорта Агия Напа „канарчетата” победиха с 3:2 чешкия Дукла (Прага).

Тимът от Прага поведе в 13 минути след първия сигнал, „канарчетата” обърнаха резултата до 2:1, благодарение два гола за тима на едно от новите попълнения Юнес Хамза, Калуда изравни за 2:2 в 74-тата, а четири минути преди края Вандер Вийера донесе успеха за Ботев.

Това са и първите голове за „канарчетата” в Кипър след нулевото равенство срещу Заглебие и загубата с 1:2 от Енисей.

Дукла поведе в 13-ата минута. Милан Черни стреля към вратата, Стаховяк парира удара му, но при рикошета Исмаил бе точен и изведе чехите напред в резултата.

Пловдивчани изравниха след добре проведена атака. В 36-ата минута Куртеан пусна топката към Доре, който центрира успоредно на голлинията и Хамза без проблеми на празна врата отбеляза.

Само десет минути след подновяването на играта Ботев обърна до 2:1. Реферът отсъди дузпа в полза на тима на Станимир Стоилов заради игра с ръка в наказателното поле на голмайстора за Дукла Исмаил. Зад топката застана Хамза и не пропусна, отбелязвайки втория си гол в мача.

Малко по-късно гол на Ромарио Кортзорг бе отменен поради засада. Влезлият минути преди това нападателят се бе появил на играта на мястото на Мариян Огнянов, но за негово нещастие попадението му не бе засечено.

В 74-тата минута бе отсъдена дузпа и в полза на чешкия тим. След центриране отдясно, Лукин игра с ръка в полето и съдията посочи бялата точка. Калуда бе точен от наказателния удар и изравни за 2:2.

Четири минути преди края на двубоя Вандер Виейра донесе успеха за Ботев. Само десет минути след като се бе появил на терена, бразилецът завърши с точен удар атака на „канарчетата” и така донесе първата победа за тима на Станимир Стоилов в Кипър.

Съставът на Ботев (Пловдив): Адам Стаховяк, Алесандру Бенга (Спрокел 50'), Серджан Лукин, Веселин Минев, Йордан Христов (Филипов 72'), Алесандру Куртеан (Луис Педро 62'), Абел Анисе, Томаш Иршак, Мариян Огнянов (Ромарио 57'), Юнес Хамза (Цветков 72'), Феребори Доре (Вандер Виейра 72').