Лацио и Рома не излъчиха победител на арената в Рим (ВИДЕО)

“Вълците” с много пропуски, титлата става все по-далеч

Лацио и Рома не излъчиха победител на арената “Олимпико” в Рим. Двата тима завършиха при резултат 0:0, като “вълците” могат само да съжаляват, че не взеха така важните за борбата за титлата три точки. Футболистите на Рома направиха много пропуски, като дори попадение им беше отменено, но справедливо заради положение на засада.

Срещата бе наблюдавана и от помощник треньора на Лудогорец Явор Вълчинов. Това е втори  двубой на "римските орли", гледан от треньорския щаб на българския шампион.

Първенецът в класирането Ювентус също направи грешна стъпка след 2:2 с Верона, и разликата между “старата госпожа” и Рома остава 9 точки. През цялото време на срещата от 23-ия кръг, момчетата на Руди Гарсия доминираха, те владееха топката 56% и бяха отправили общо 11 удара към вратата на “римските орли” срещу само 2 за тях.

В 25-ата минута Жервиньо вкара за Рома, но голът не беше зачетен заради засада. Миралeм Пянич и Франческо Тоти също имаха възможности да вкарат, но късметът не беше на тяхна страна.

След почивката символичните гости продължиха да доминират и до последно не изпуснаха инициативата, но гол така и не падаше. За това се погрижи и добрата игра в защита на Лацио. Добрите новини за “орлите” бяха освен, че не загубиха, а и че капитанът на тима Стефано Маури се завърна в игра. Той изтърпяваше 6-месечно наказание за участие в манипулирането на футболни срещи.