Ювентус пропиля два гола аванс във Верона за 2:2 (ВИДЕО)

Два гола на Тевес не стигнаха за успех, вижте всички резултати и голмайстори в Серия А

Два гола на Карлос Тевес не стигнаха на Ювентус за успех при гостуването на Верона и след много слабо второ полувреме за шампионите отборът на Ники Михайлов взе заслужена точка след 2:2 в 23-ия кръг на Серия А.

Хубавата новина за Юве е, че в същото време Рома направи 0:0 в дербито на Рим с Лацио и „бианконерите” остават на 9 точки пред „вълците”, които имат и мач по-малко.

Днес Бардзали беше контузен, а Джиджи Буфон се върна на вратата след наказание. Атаката на Верона се водеше от бившия нападател на Юве Лука Тони, а българският страж Николай Михайлов отново не бе в групата на Верона, тъй като няма вече желание да играе за тима.
Досега през сезона Михайлов няма нито една минута в Серия А.

Ювентус започна отлично мача на „Марк Антонио Бентегоди” и натисна от първата секунда. Пирло центрира остро от пряк свободен удар, Халфредсон отклони с глава и Рафаел акробатично изби под гредата в корнер.

Секунди по-късно обаче Асамоа надбяга Качаторе на левия фланг и стреля ниско, Рафаел изби удара, но топката се насочи към Тевес и той с едно докосване добави в празната врата за 1:0 след само 4 минути игра.

Лука Тони използва грешка на Бонучи, но Видал беше на място да му вземе топката със шпагат.

В 21-ата минута Погба изведе Тевес с хубав пас в коридор и десетката на Юве се разписа за втори път – 2:0. На повторенията обаче се видя, че единият крак на Тевес беше в засада в момента на паса.

Претенции на Верона не бяха уважение, когато Касерес леко неориентирано изчисти, но не се видя кълбото го удари в главата или в крака. В края на първата част Тевес изпусна да оформи хеттрик и стреля  силни над вратата от чиста позиция.

Напук на лекотата, с която водеше играта през първата част, след почивката отборът на Конте беше неузнаваем.

Само 7 минути след подновяването на играта Ромуло центрира добре от пряк свободен удар и Лука Тони се измъкна от Бонучи и Киелини, за да върне един гол на първа греда – 1:2.

В средата на втората част Пабло Освалдо направи дебют като резерва за Ювентус и замени неефективния днес Йоренте. Освалдо можеше да даде мечтан старт на кариерата си в Юве и две минути след като влезе отлично копна над вратаря след извеждащ пас на Пирло, но топката се чукна в лявата греда и излезе в аут.

Шампионите продължаваха с лека ръка да пропускат добри възможности в предни позиции, а Киелини се контузи и на негово място влезе Огбона.

11 минути преди края Лука Тони стреля от границата на вратарското поле след голямо меле и Буфон с една ръка направи страхотно спасяване.

Щефан Лихщайнер игра с ръка в наказателното поле на Юве, но съдията не даде дузпа и вдигна жълт картон за протести на Лука Тони.

Домакините обаче не се примириха и стигнаха до изравнителен гол в четвъртата минута на добавеното време. Ромуло отново центрира отдясно, резервата Хуан Гомес Талеб изпревари Огбона и с глава разстреля Буфон за 2:2.

Така Ювентус загуби две точки в битката за титлата, но остава лидер с 60. Верона има 36 на пета позиция.