Съдия прекрати контрола на Славия след скандал с Венци Стефанов /обновена/

"Белите" губеха с 0:3 от носителя на Купата на Молдова, когато последният съдийски сигнал прозвуча

Славия претърпя първа загуба в зимните контроли, след като отстъпи с 0:3 пред носителя на Купата на Молдова ФК Тираспол. Проверката започна в 16:30 ч в турския курорт Кунду, който се намира на 15 км от Анталия, но приключи в 87-ата минута по неизвестни причини, според информацията на официалния сайт на молдовския клуб.

В срещата не взе участие Галин Иванов, който е контузен и ще почива около две седмици. В състава на Славия бяха Тадей Апатич и Тиаго, които са на проби. Треньорът Милен Радуканов даде шанс за изява на някои от юношите на клуба. През втората част на двубоя в игра се появиха част от титулярите.

В 9-ата минута Атанас Курдов тресна напречната греда от пряк-свободен удар.

4 минути по-късно ФК Тираспол откри резултата чрез бившия футболист на Пирин (Гоце Делчев) Георги Каранейчев. Той вкара в близкия ъгъл след центриране.

Каранейчев можеше да удвои три минути по-късно, но Емил Петров се намеси.

Славия се опитваше да играе с дълги топки, които обаче не достигаха адресата.

През второто полувреме Тираспол получи право на дузпа, но Заричнюк стреля встрани от вратата.

В последните 10 минути молдовците вкараха още два гола. Първо в 83-ата минута Булат изведе Овсянников сам срещу вратаря и нападателят направи 2:0.

Крайното 3:0 оформи Олег Мол в 85-ата минута.

Двубоят приключи в 87-ата минута. Официалният сайт на Тираспол първоначално недоумяваше причината, като написа: „Мачът завърши. Рано, по-късно ще разберем причината”.

След това пресслужбата на съперника на Славия предаде, че представител на администрацията на "белите" е направил скандал на арбитъра за третия гол, претендирайки, че той е отбелязан от засада. Препирнята на висок тон продължила известно време, след което реферът решил да спре мача. Според информация на "Дарик радио", въпросният представител на Славия е бил Венци Стефанов.

Славия: Емил Петров, Величко Величков (61’ Ристевски), Тадей Апатич (77’ Панов), Атанас Курдов, Радослав Василев, Янко Сандански (73’ Василев), Георги Пашов (72’ Димитров), Мирослав Иванов (61’ Стоев), Марио Петков, Тиаго (73’ Янков), Александър Александров (73’ Фернандо)
Старши треньор: Милен Радуканов
Жълти картони в състава на Славия: Пашов, Курдов