Аугсбург нокаутира Щутгарт с 4:1 на "Мерцедес Бенц Арена" (ВИДЕО)

Пета поредна загуба за "швабите" в Бундеслигата, Аугсбург без загуба от ноември

Щутгарт претърпя крушение у дома с 1:4 от Аугсбург в предпоследна среща от 20-ия кръг в Бундеслигата. Това бе пета поредна загуба за „швабите” в шампионата, а Аугсбург удължи серията си без поражение вече на 8 срещи. За последно отборът загуби през ноември от колоса Байерн (Мюнхен).

Пред над 40 000 зрители на „Мерцедес Бенц Арена” гостите нанесоха първия си удар в 35-ата минута. След разиграване от тъч Тобиас Вернер достави топката за Аркадиуш Милик и полякът само подложи крак на празна врата за 1:0.

Две минути преди почивката бившият вратар на Арсенал Манингер изрита силно от аут, Милик свали за Халил Алтинтоп, който пусна в коридор за свободния Андре Хаан и резултатът стана 2:0.

Звездата на Щутгарт Ведад Ибишевич бе крайно изнервен и в 53-ата минута окончателно закопа своите като си изпроси директен червен картон.
Три минути след червения картон гостите направиха бърза контра, Матиас Остролек намери Хаан през центъра и халфът вкара втория си гол покрай Свен Улрайх – 3:0.

Щутгарт вкара почетен гол в 62-ата минута, когато Лайтнер хубаво изведе Константин Рауш, а той заобиколи Манингер и вкара за 1:3.

Тобиас Вернер сложи точка на спора две минути по-късно с нов гол за крайното 4:1 за Аугсбург.

Щутгарт е 14-ти с 19 точки, само на две пред 16-ото място, което праща на плейаут за оставане в Бундеслигата. Аугсбург има вече 31 точки на осма позиция.