Чехия е последният полуфиналист за "Фед къп"

Вижте сблъсъците в предпоследната фаза на турнира

Барбара Стрицова и Андреа Хлавачкова класираха Чехия на полуфиналите за "Фед къп", след като в решителния мач на двойки се наложиха над испанките Карла Суарес Наваро и Силвия Солер-Еспиноса с 2:0 сета - 7:6 (7), 6:3.

Така чехкините спечелиха с 3:2 победи срещу Испания, след като до мача на двойки двата отбора си размениха по две победи на сингъл. Двубоят завърши днес, след като проливен дъжд вчера отложи мачовете.

Суарес Наваро даде преднина на Испания от 2:1 след втората си победа на сингъл срещу Клара Закопалова с 1:6, 6:3, 6:3. Луцие Шафаржова изравни резултата след успех в четвъртия мач с 4:6, 6:1, 6:3 срещу Солер-Еспиноса.

В решителния мач на двойки ключов бе първият сет, който чехкините спечелиха след тайбрек с 9:7. Последва 6:3 във втория сет и Чехия е на полуфинал, където ще срещне отбора на Италия.

Испания - Чехия 2:3

Карла Суарес Наваро - Барбора Стрицова 6:1, 6:4

Maрия-Тереза Торо-Флор - Клара Закопалова 3:6, 6:2, 1:6

Наваро - Закопалова 1:6, 6:3, 6:3

Силвия Солер-Еспиноса - Луцие Шафаржова 6:4, 1:6, 3:6

Наваро/Еспиноса - Андреа Хлавачкова/Стрицова 6:7 (7:9), 3:6