2. - Испания
  3. Вела донесе първи успех на Сосиедад през февруари

Вела донесе първи успех на Сосиедад през февруари

Малага загуби минимално на своя земя след гол на мексиканеца още в десетата минута

Реал Сосиедад спечели визитата си на Малага с 1:0 и така се върна в битката за четвъртото място в Примера, даващо право на квалификации в турнира Шампионска лига.

Срещата на "Ла Росаледа" бе последна от XXIV кръг на "Ла Лига", а гостите взеха аванс още в десетата минута и го удържаха до края.

Оказалото се в крайна сметка победно попадение в срещата реализира голмайсторът им Карлос Вела , който се разписа след хубав пас на Хосе Анхел и прецизен удар с левия крак.

До почивката домакините не можаха да отговорят, но след нея бяха по-добри на терена и можеха да стигнат до равенството, ако резервата Роке Санта Крус бе реализирал едно от двете чисти положения, които имаше.

Парагваецът обаче не успя и така Малага остана на 17-о място в класирането, с три точки над зоната на изпадащите, а гостите взеха първи успех от 4 опита и се изравниха по точки с Виляреал, на петата позиция, като вече са само на 4 т. от регионалния съперник Атлетик Билбао, заемащ четвъртото място в таблицата.