Шарлът постигна четвърта поредна победа

Лав с първи "трипъл-дабъл" в кариерата си

"Шарлът" надделя над гостуващия "Мемфис" с 92:89 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Кемба Уокър наниза 31 точки, а домакините записаха четвърта поредна победа в лигата за първи път от март 20111 година. "Шарлът" нанесе своя удар със серия от 18:3 точки в четвъртата част, с което сложи край на поредица от четири последователни успеха на съперника.

Майк Конли беше лидер за гостите с 16 точки, но пропусна на два пъти да изравни от зоната на трите точки в последната атака. Кевин Лав записа първи "трипъл дабъл" в кариерата си при успеха на "Минесота" над домакина "Юта" със 121:104. Лав се отличи с 37 точки, 12 борби и 10 асистенции. Енис Картър завърши с 25 точки за домакините, които загубиха за трети път поред.

Лидерът в Източната конференция "Индиана" се наложи със 110:100 над домакина Милуоки. Пол Джордж наниза 32 точки за успеха, а Дейвид Уест добави 30. Брендън Найт също вкара 30 точки за домакините.

Нене от "Вашингтон" реализира победен кош 0,9 секунди преди края за 94:93 срещу гостуващия "Ню Орлиънс". Майк Скот вкара рекордните в кариерата си 30 точки, а Джеф Тийгю добави 28 за успеха на "Атланта" над "Ню Йорк" със 107:98 като домакин.

Кармело Антъни вкара 35 точки за гостите, но това не помогна. Джърмейн О'Нийл завърши рекордните си за сезона с 23 точки и 13 борби и помогна на Голдън Стейт за победи гостуващия Бруклин с 93:86.

Домакините постигнаха трети пореден успех в лигата. Джо Джонсън наниза 20 точки за Бруклин. Далас пък победи Детройт със 113:102 като гост след 24 точки на звездата си Дирк Новицки.

Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

ИЗВЪНРЕДНО: Везенков отива в Торонто?