Айнтрахт (Ф) игра цял час с човек повече, но не успя да вкара на Вердер

Двата отбора останаха с равни точки във втората половина на таблицата в Бундеслигата

Айнтрахт (Франкфурт) изпусна Вердер за 0:0 в предпоследна среща от 22-ия кръг на Бундеслигата, въпреки че игра почти цял час с човек повече.
На своя „Комерцбанк Арена” и двата отбора имаха нужда от точки, които да ги отдалечат от опасната зона.

Вердер играеше без самочувствие и това си личеше, а ситуацията на „бременските музиканти” стана още по-тежка в средата на първата част. В 30-ата минута Феликс Кроос получи жълт картон, а само 4 по-късно си изпроси и нов жълт картон и така гостите играха почти час с човек по-малко.

В мъките да стигне до победен гол Айнтрахт не успя да стигне до почти никакво чисто положение. Чак две минути преди края Инуи центрира добре, но Алекс Майер с глава пропусна от чиста позиция.

Айнтрахт (Ф) и Вердер остават с равни точки – по 22 на 13-то и 14-то място, на три точки пред 16-ото място, което праща на плейаут за оцеляване.