Тевес спечели трите точки за Юве в дербито на Торино (ВИДЕО)

Шампионите победиха с 1:0, но сякаш не бяха на терена след почивката

Ювентус излъга Торино с 1:0 в градското дерби от 25-ия кръг на Серия А и отново си върна аванса от 9 точки пред Рома на върха. Карлос Тевес вкара победния гол след половин час в „Дерби дела Моле”, а Торино не получи дузпа 10 минути преди края при доста спорно положение.

В таблицата „Старата госпожа” има 66 точки на първа позиция, а Торино е с 36 на осма позиция.

Ювентус беше уморен след победата с 2:0 срещу Трабзонспор в Лига Европа, но нямаше загуба от Торино от април 1995 година. Киелини, Вучинич и Пепе бяха контузени, но Бардзали се върна в състава след контузия. Чиро Имобиле пък започна титуляр срещу шампионите, които държат 50% от правата му.

Ювентус бе допуснал гол във всеки от последните 6 кръга на калчото, а Торино имаше 5 сухи мрежи за същия период.

В началото вратарят Падели изби шут на Пирло, а опит за прехвърлящ удар на Ел Кадури мина и над вратата. Падели пак се справи с шут на Тевес към близката греда.

Артуро Видал получи жълт картон в 13-ата минута и ще бъде наказан за гостуването на Милан другата неделя.

Ел Кадури изведе Имобиле вдясно, но неговият силен удар намери външната страна на мрежата. При удара нападателят успя да откачи едно от въжетата, които държат мрежата на вратата опъната и Буфон трябваше да изчака да „ремонтират” неговата врата.

Пирло опита два удара от пряк свободен удар – първият излетя високо като в американския футбол, но вторият мина на сантиметри над напречната греда. Дармиан върна от аутлинията, а Куртич от воле неточно прати в аут.

В следващата атака Тевес овладя пас на Асамоа пред наказателното поле, вдигна си топката във въздуха и се освободи от пазача си преди от воле да намери долния ляв ъгъл за 1:0 след половин час игра.

До почивката Буфон се справи с удар на Камил Глик след корнер, Падели изби нов пряк свободен удар на Пирло.

След паузата Тевес се върна на терена с превръзка на ръката, а според информациите е изкълчил малкия си пръст. Дармиан опита да изненада Буфон неуспешно от 35 метра, а Бонучи блокира шут на Черчи.

Темпото обаче падна рязко след почивката и Ювентус показа традиционния в последните срещи „заспиване”, което се случва почти винаги през втората част.

Падели спаси удар на Йоренте, който беше в засада, а Ел Кадури от пряк свободен удар прати над целта. Щастлив рикошет изведе Тевес зад защитата, но стражът на „биковете” внимаваше, скъси ъгъла и изби в корнер.

Видал рискуваше да бъде изгонен и Конте го извади, за да пусне Маркизио.

10 минути преди края Пирло спъна Ел Кадури в пеналта, но той така театрално се хвърли на тревата, че съдията не даде дузпа.

В последните минути шампионите бяха уморени, но задържаха победата.