2. Други спортове
  3. Ивайло Стоянов и Ани Крумова са шампиони на държавното по шахмат за младежи и девойки

Ивайло Стоянов завърши с 6 точки от 7 възможни, а Ани Крумова защити своята титла

Ивайло Стоянов ("Ивис +" София) и Ани Крумова ("Георги Даскалов" Варна) са шампионите по класически шахмат за младежи и девойки до 20 години за 2014 г. И в двете първенства временните лидери преди последния кръг спечелиха партиите си от последния седми кръг.

При юношите шампионът Ивайло Стоянов завърши с респектиращите 6 точки от 7 възможни. Сребърните медали извоюва съотборникът му Христо Христов Митов ("Ивис +" София) с 5 точки. С бронзовите медали се закичи Ради Данов ("Юрий Бендерев" Перник) с 4,5 точки. Със същия точков актив, но четвърти остана малкият ни шампион Цветан Стоянов ("Бургас 64").

Победата на по-малкият брат Ради Данов над по-големия - Любомир Данов в 6-ти кръг се оказа демобилизираща и за двамата - те загубиха своите последни партии, съответно срещу Ивайло Стоянов и Цветан Стоянов. Лидерът в стартовата листа остана на 5-то място с 4 точки, колкото има и петия - Мартин Петров.

При девойките Ани Крумова ("Георги Даскалов" Варна) защити шампионската си титла от 2013 година като спечели еднолично с 5 точки от 6 възможни приза за 2014 г. Втора и трета с по 4,5 точка са съответно Цвета Галунова ("Марица - Изток" - Раднево) и Симонета Иванова (ШК "Бургас 64" ). Равенството в силите се очерта не само в точките, но и в допълнителните показатели. Чак четвъртият турнирен показател определи разпределението на сребърния и бронзов медал.