Спорен червен картон помогна на Тотнъм да обърне Днипро (ВИДЕО)

„Шпорите” се класираха за 1/8-финалите на ЛЕ след 3:1 над украинския тим

Тотнъм успя да осъществи впечатляващ обрат в сблъсъка си с Днипро и спечели с 3:1 домакинството си, а така се класира за 1/8-финалите на Лига Европа.

„Шпорите” загубиха с 0:1 първия двубой с украинския тим, а в Лондон допуснаха попадение, дело на Роман Зозуля в 47-ата минута, и трябваше да отбележат три безответни попадения, за да продължат напред.

Малко след това Роберто Солдадо отбеляза, но голът му бе отменен заради засада, а в 56-ата минута Кристиан Ериксен изравни от пряк-свободен удар.

Шест минути след това дойде и най-спорната ситуация в срещата, тъй като Ян Вертонген провокира Роман Зозуля и след лек допир се строполи в наказателното поле при едно статично положение, а главният рефер показа директен червен картон и така гостите останаха с човек по-малко.

Това се оказа и решителния момент в срещата, защото в следващите седем минути Емануел Адебайор отбеляза два бързи гола и така класира своите напред.

Тогоанският нападател направи 2:1 в 65-ата минута след чудесно центриране на изигралия страхотен мач Кристиан Ериксен, а в 69-ата оформи крайното 3:1. Тогава той овладя на гърди дълъг пас на Зеки Фрайърс и прати топката в обратния ъгъл, а Тонтъм – на 1/8-финал срещу Бенфика.