2. - Испания
  3. Леванте се добра до зона “Лига Европа”

Леванте се добра до зона “Лига Европа”

“Гранотас” победиха с 2:0 Осасуна, завършиха срещата с 10 човека

Леванте се добра до зоната в класирането на Примера дивисион, давата право на участие в Лига Европа. “Гранотас” стигнаха до 7-ата позиция в шапионата след 2:0 над Осасуна. Папакули Диоп и Рубен Гарсиа осигуриха успеха на домакините. Те завършиха срещата с 10 души след директния червен картон на Виктор Касадесус.

Още в четвъртата минута на срещата Диоп откри резултата, а в края на първото полувреме Гарсиа напълно отчая гостите.

В 60-ата минута "гранотас" останаха с десетима на терена. Виктор Касадесус получи справедлив директен червен картон след грубо нарушение. Въпреки това футболистите на Осасуна не успяха да се възползват от численото си преимушество.

В 94-ата вратарят на домакините се отличи с  майсторско спасяване след удар на Кристиан Лобато и не позволи да се отбележи почетно попадение.