3. Ливърпул стана втори във Висшата лига (ВИДЕО)

Ливърпул стана втори във Висшата лига (ВИДЕО)

“Червените” победиха Саутхемптън и са на 4 точки от Челси

Ливърпул постигна много важна победа във Висшата лига над Саутхемптън като гост в двубой от 28-ия кръг на първенството. Тимът, воден от Брендън Роджърс, се наложи с 3:0 и по този начин измести Арсенал от второто място. “Червените” са само на 4 точки от първенеца Челси.

Голмайстори за “мърсисайдци” станаха Луис Суарес, Рахим Стърлинг  и капитанът Стивън Джерард, който се разписа в самия край на срещата от дузпа. През цялото време отборът на Ливърпул бе по-активният, владееше топката 55% и беше отправил общо 15 удара към вратата на съперника.

Гостите от Ливърпул започнаха срещата много активно и в началните минути пред Даниел Стъридж се откри много добра възможност да открие Неговият удар обаче не намери очертанията на вратата. Малко след това той намери Суарес, но топката на уругвайския национал бе избита в точния момент от Хозе Фонте.

Така се стигна до 16-ата минута, когато именно Суарес вкара за 1:0. Това бе гол номер 75 за нападателя с екипа на Ливърпул от общо 100 мача. При този резутат завърши и първата част.

През второто полувреме гостите продължиха да контролират ситуацията на терена и логично се стигна до втори гол във вратата на “светците”. Този път негов автор стана Рахийм Стърлинг. С асистенция се отличи другия голмайстор Суарес.

В добавеното от съдията продължение Хозе Фонте фаулира нахлулият в наказателното поле Суарес и вечерта за бранителя стана още по-кошмарна - дузпа за Ливърпул. Зад топката застана Стиви Джи и с майсторски удар оформи крайното 3:0.

“Червените” продължават да дишат силно във врата на Челси и да мечтаят за 19-а титла във Висшата лига.