Байерн нокаутира Шалке с 5:1 (ВИДЕО)

Баварците сложиха край на една кошмарна седмица за "миньорите", които инкасираха 11 гола за 3 дни

Байерн разби Шалке с 5:1 на "Алианц Арена" в 23-ия кръг на Бундеслигата и донесе печален край на седмицата за "кралскосините". Баварицте с лекота вкараха 5 гола и така Шалке инкасира общо 11 в рамките на 3 дни след погрома с 1:6 от Реал Мадрид в Шампионска лига. Робен вкара хеттрик, а Алаба и Манджукич добавиха по още едно попадение. Голът за Шалке също бе дело на играч на Байерн, защото Рафиня си вкара автогол.

За Байерн това беше 12-та поредна победа у дома и продължава без загуба сезона в Германия (21 победи и 2 ремита). Загубата беше седма поредна за Шалке срещу шампиона на Европа.

Томас Мюлер и Джердан Шакири бяха контузени, но това изобщо не се отрази на играта на баварците.

Рециталът започна още в 3-ата минута. Давид Алаба стреля от пряк свободен удар, получи се рикошет от главата на Нойщетер и топката влезе параболично в левия ъгъл за 1:0.

Шалке не можеше да излезе от своето наказателно поле и вторият гол не закъсня. Манджукич технично продължи за Робен вдясно и холандецът технично копна над вратаря по диагонала за 2:0 след само четвърт час игра.

Байерн не спираше да атакува и в 24-ата минута Манджукич засече с глава отлично центриране на Алаба отляво за 3:0.

4 минути по-късно Матип сбърка фатално, Робен му отне и се откъсна, за да вкара още едно попадение за 4:0.

До почивката Фаарман на два пъти спаси удари на Манджукич, за да запази резултата малко по-нормален.

Както и през седмицата срещу Реал, Шалке стигна до почетен гол. Швайнщайгер отклони леко центриране от корнер, Рафиня не прецени топката и отклони в мрежата на Нойер – автогол и 4:1.

Фаарман изби силен удар на Швайни, а четвърт час пред края дойде и най-голямата глупост на гостите.

Кевин-Принс Боатенг реши да показва излишна техника пред наказателното поле на „миньорите” и върна уж технично назад към защитник, но това се оказа пас за Манджукич, който бе съборен от Кириакос Пападопулос. Съдията даде дузпа и червен картон за гръцкия футболист, а от бялата точка Робен оформи хеттрика си с безпощаден шут в левия горен ъгъл.

До края удар на Робен излезе в аут, а Шалке искаше мачът да свърши час по-скоро.

Байерн е лидер с 65 точки от 69 възможни. Борусия (Д) има 45 на второ място, на цели 20 по-назад. Шалке е 4-ти с 41.