2. Баскетбол
  3. Монтана спечели Купата на България по баскетбол за пети път

Монтана спечели Купата на България по баскетбол за пети път

Момичетата на Монтана победиха на финала Хасково със 75:64 след продължение

Монтана 2003 победи Хасково 2012 със 75:64 точки след продължение и спечели Купата на България по баскетбол за жени във Велико Търново. Редовното време на финалния мач завърши 60:60. За Монтана 2003 това е пета Купа в историята на клуба. Олена Самбурска от Монтана получи наградата за най-полезна баскетболистка в турнира.

Двубоят беше изключително оспорван в редовното време, но в добавените пет минути баскетболистките от Монтана спечелиха с 15:4 точки. Възпитаничките на Николай Боруков поведоха с 6 точки - 25:19 в средата на втората част.

На почивката Монтана имаше аванс от 33:31, но след 30 минути игра Хасково поведе с 45:43. Момичетата на Елена Станкова водеха минута преди края с 58:56. Самбурска изравни, а в ответната атака за Хасково Корин Адам пропусна кош. Шест секунди преди сирената Стефка Митева с два наказателни удара изведе Монтана напред в резултата, но Биджони Рийвс изравни със сирената.

В добавеното време баскетболистките на Хасково не успяха да спрат съперничките си, които вкараха 15 точки и стигнаха до трофея.

За победителките силен мач изигра Олена Самбурска, която завърши с 27 точки и 7 борби. Милена Томова направи "дабъл-дабъл" - 17 точки и 11 борби, а Биляна Павичевич записа 16 точки и 9 борби. За Хасково 2012 Лидия Върбанова се отличи с 20 точки, 12 борби и 5 асистенции. БиДжони Рийвс добави 16 точки и 7 борби, а Уолтия Рол - 15 точки и 13 борби.

Финал на турнира за Купата на България по баскетбол за жени:
Монтана 2003 - Хасково 2012 - 75:64 след продължение (14:13, 19:18, 10:14, 17:15, 15:4)

Монтана 2003: Радостина Славова-Нанева 5, Стефка Николова 8, Милена Томова 17, Олена Самбурска 27, Биляна Павичевич 16 (Камелия Михалкова 2, Анна Соколан 0)

Хасково 2012: Лидия Върбанова 20, Уолтия Рол 15, Биджони Рийвс 16, Корин Адамс 8, Калина Аксентиева 5 (Вероника Джинкова 0)