Два гола на Вия изравниха Атлетико и Реал на върха (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" победиха с 2:0 като гост Селта

Отборът на Атлетико (Мадрид) отново се изравни по точки с градския съперник Реал (М) на върха на класирането в Примера дивисион. След грешната стъпка на Барселона днес, тимът на Диего Симеоне постигна победа с 2:0 над Селта Виго като гост. И двете попадения бяха дело на Давид Вия.

Гостите започнаха силно и още в 24-тата минута Раул Гарсиа можеше да открие след прекрасно изпълнение от над 40 метра. Полузащитникът на "дюшекчиите" видя, че стражът на Селта е излязъл по-напред и пробва късмета си, но топката кацна върху напречната греда.

В рамките на само три минути през втората част Давид Вия отбеляза два гола, с което реши двубоя в полза на Атлетико. След като не се забелязваше много-много по терена през първата част, бившият нападател на Барселона избухна и показа на какво е способен точно когато отборът му се нуждаеше от вдъхновение.

В 62-рата минута Вия се възползва от грешен пас в отбраната на Селта. Нападателят открадната топката, след което без проблеми я прати в мрежата зад Йоел Родригес

Само две минути по-късно Вия оформи и крайното 2:0. След прецизно центриране на Хосе Соса, испанският голмайстор засече топката и от границата на малкото наказателно поле за втори път проби Родригес.

След успеха си Атлетико се изравни по точки с Реал на върха - по 64, но заради по-лошата си голова разлика остава на втората позиция. "Кралския клуб" има и мач по-малко, като в неделя приема Леванте на "Бернабеу". Селта остава на 11-ата позиция с 30 точки.

Начо Фернандес си тръгва от Реал и потегля към Саудитска Арабия

Той се е разбрал с Ал Кадисия

Анчелоти иска Рабио в Реал

Френският халф е опция за "белия балет"

Ламин Ямал ще запише поредния си рекорд с екипа на Испания

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон