Бербатов понесе Монако на гръб с гол и спечелена дузпа (ВИДЕО)

Монегаските биха Сошо с 2:1 и пак са на 8 точки зад шампиона ПСЖ

Димитър Бербатов вкара първия гол и спечели дузпата за втория при успеха на Монако с 2:1 у дома срещу предпоследния Сошо в 28-ия кръг на Лига 1. Така Берба понесе на гръб отбора си към трите точки, които върнаха монегаските на 8 зад шампиона ПСЖ.

Българският нападател започна като титуляр за първи път във френския елит след трансфера в княжеството през януари и зарадва „Стад Луи II” с гол с първи си удар във френския елит.

Още в 6-ата минута Хамес Родригес технично пусна вляво за Курзава между краката на защитник, а Курзава пусна  успоредно на голлинията и Бербатов засече с десния крак на празна врата – 1:0 и първи гол за благоевграданина в Лига 1.

Монако играеше на приливи и отливи и отпускането в редиците на монегаските позволяваше на гостите да градят опасни атаки, но Сошо изпусна добър шанс да изравни преди почивката.

10 минути след почивката Бербатов получи хубав пас в наказателното поле и бе повален от централния защитник Жулиен Фосурие. Последва дузпа за Монако и жълт картон за бранителя. От бялата точка Хамес Родригес не сбърка и направи 2:0.

Вторият гол свали много мотивацията и концентрацията в редиците на домакините. 7 минути преди края Конту центрира ниско отдясно, Едуард Бутин падна върху топката в опита си да стреля, но пъргаво почти от седнала позиция стреля между краката на защитник и намали на 2:1.

Две минути по-късно Джордан Аю, който сега играе за Сошо, удари съперник и получи директен червен картон на тъча. Монако задържа крехкия аванс и спечели важни три точки.

Монако е втори с 59 точки и изостава на 8 зад лидера и шампион ПСЖ. Сошо остава с 22 на 19-то място и цели 5 точки го делят от спасителното 17-то място.