Монтана и Спартак (Пл) направиха 1:1 в контрола

Николай Митов даде шанс на резерви и юноши

Монтана и третодивизионният Спартак (Плевен) завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста”.

Треньорът на домакините Николай Митов бе дал почивка на всичките си титуляри, а в края на мача пусна в игра и петима таланти от ДЮШ на клуба. Първото полувреме гостите превъзхождаха и след няколко опасни атаки откриха резултата. Това стана в 18-та минута, когато вратарят Христо Иванов не изчисти добре една топка, тя попадна у Альоша Илиев и той мигновено я изпрати неспасяемо в долния десен ъгъл.

Монтанци създадоха първото си положение за гол чак в 36-та минута. Тогава Георги Мечерчиев засече центриране отляво на Раиф Мурадов, но изпрати топката в гредата.

След почивката футболистите на Монтана пренесоха играта в половината на своя противник. В 67-та минута Йордан Тодоров-Паро бе изведен сам срещу вратаря Васил Тодоров, но стреля в тялото му. Седем минути по-късно обаче капитанът на Монтана вкара рядко красив гол. Той получи топката пред пеналта и майсторски я насочи в горния ляв ъгъл.

Малко след това Ивелино Иванов стреля с глава, но вратарят спаси. В края на мача монтанци можеха да стигнат и до пълен успех, но ударът на Борислав Симеонов срещна за втори път гредата.

Монтана – Спартак 1:1