2. Баскетбол
  3. Левски се качи на второ място в Балканската лига с успех над Куманово

Левски се качи на второ място в Балканската лига с успех над Куманово

Отборът на Тити Папазов е на точка зад лидера Галил Гилбоа

Левски се изкачи на второ място в Балканската лига по баскетбол за мъже, след като стигна до трудна победа с 92:85 (21:20, 23:23, 24:15, 24:27) над македонския Куманово.

Воденият от Константин Папазов тим изостава с точка от лидер Галил Гилбоа, който победи Балкан Ботевград по-рано днес. Куманово и Левски изиграха изключително равностойно първо полувреме, като след него гостите от София водеха едва с една точка.

Силна серия от 10:2 в началото на третата четвъртина обаче даде за последно аванс на Левски и носителят на купата на България записа много важна победа в 14-ия си мач в Балканската лига.

Куманово имаше своите шансове за обрат, но македонците не успяха да се възползват от две поредни точни стрелби от зоната за три точки и доближаване в резултата до 81:83.

По-рано през деня Дешон Симс отбеляза 24 точки и спечели седем борби при победата на Галил Гилбоа със 77:71 (21:19, 22:16, 8:20, 26:15) над Балкан Ботевград.