Бостън със седма победа победа в НХЛ

Бостън надделя с 2:1 над гостуващия Финикс и се завърна на върха на класирането в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Здено Хара и Жаром Игинла се разписаха в първата третина, а вратарят Туука Раск отрази 21 удара за седмата поредна победа на тима, информира БТА.

Бостън има само едно поражение в редовното време в последните си 13 срещи и с 93 точки изпревари с точка Питсбърг. Лаури Корпикоски вкара почетния гол за гостите в средата на третата част.

Торонто надделя над домакина Лос Анджелис с 3:2 и прекъсна серията на съперника от осем последователни победи.

Мейсън Реймънд реализира решаващия гол в 5:06 минута при числено намален състав, а вратарят Джеймс Реймър спаси 31 удара.

Мариан Габорик за отличи с гол и асистенция за домакините, които пропиляха аванс от 2:0 и допуснаха пълен обрат. Джо Павелски единствен се разписа при дузпите и донесе успеха на Сан Хосе над Кълъмбъс с 4:3.

Патрик Марло вкара два гола, а вратарят Алекс Сталок отрази 35 шайби при четвъртата поредна победа на тима. Лидерът в лигата Сейнт Луис разгроми гостуващия Едмънтън с 6:2.

Джейдън Шуорц се разписа два пъти, а Владимир Соботка се отличи с гол и две асистенции в първия си мач след контузия от 31 януари насам.

Ти Джей Оши също завърши с попадение и две асистенции. Тампа Бей прекъсна серия от пет поредни загуби след 5:4 над Флорида. Стивън Стамкос се отличи с гол и асистенция, а Валтери Филпула добави три асистенции за успеха.