3. Фулъм съхрани шансове за оцеляване с витална първа победа при Феликс Магат (ВИДЕО)

"Котиджърс" биха Нюкасъл с 1:0, Евертън остави и Кардиф в изпадащите, вижте всички резултати в Англия

Първата победа за Феликс Магат начело на Фулъм съхрани шансовете за оцеляване на „Котиджърс” във Висшата лига. Лондончани биха Нюкасъл у дома с минималното 1:0 и въпреки че остават последни, са на 3 точки от спасителното 17-то място.

На „Крейвън котидж” домакините търсеха задължителен успех и логично бяха по-активният отбор.

Късметът им обърна гръб, когато удар на Джони Хейтинга нацели гредата и тупна почти зад голлинията, но топката не бе преминала с целия си обем и попадение не бе зачетено.

Стокдейл спаси шут на Папис Сисе, но така важният гол падна в 68-ата минута. Люис Холтби намери Ашкан Дежага, иранецът, появил се само 7 минути по-рано, нахлу отляво към центъра и топката мина под Тим Крул за 1:0.

Фулъм остава 20-ти, но вече с 24 точки, докато Нюкасъл е 9-ти с 43.

Евертън инфарктно надигра борещия се за оцеляване Кардиф с 2:1 на „Гудисън парк” с гол в последната минута на Шеймъс Коулман.
Вратарят на уелсците Дейвид Маршал направи 4 страхотни спасяване в хода на целия мач, но капитулира по най-неприятния начин точно преди края.

През първата част гостите удържаха „карамелите”, но един рикошет даде аванс на домакините точно преди да изтече час игра.
Леон Озмън намери Жерар Деулофеу, който премина през Гари Медел и стреля, топката рикошира в бедрото на Стивън Коукър и спря в близкия ъгъл за 1:0.

Преднината не се задържа дълго и отборът на Солскяер изравни 9 минути по-късно. Кембъл спечели нарушение след намеса на Коулман, което Евертън оспорваше, но Пит Уитингам центрира добре и централният бранител Хуан Кала засече точно – 1:1.

Маршал спаси отлично след удар на Заха, а съдията подмина претенции за дузпа на Заха след интервенция на Дистен.

Но в третата минута на добавеното време Гарет Бари игра с глава и Шеймъс Коулман отблизо вкара много късметлийски гол за 2:1 и дари три точки на Евертън.

„Карамелите” дръпнаха с 3 точки пред Манчестър Юнайтед на шесто място (51 срещу 48), докато Кардиф остава предпоследен на 19-то място с 25, на 3 зад спасителното 17-то място.