Байерн (М) докосва титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Баварците" се нуждаят от още две победи, за да триумфират в Буденслигата

Байерн (Мюнхен) продължава да троши рекорди от всякакъв тип. Тази вечер тимът на Пеп Гуардиола записа 17-ата си поредна победа в Буденслигата, след като постигна успех с 2:1 над Байер (Леверкузен). Това е и 50-и пореден мач за "баварците" без загуба в мач за първенство, с който се доближават до рекорда от 53 на Милан между 1991 и 1993 година.

Така Байерн се доближи само на пет точки от 24-тата си титла в Германия, след като се откъснаха на цели 23 от втория Борусия (Дортмунд).

Марио Манджукич откри за Байерн (М) в края на първата част с 23-тото си попадение през сезона във всички турнири. Малко след началото на втората Бастиан Швайнщайгер направи 2:0, а Щефан Кийслинг намали в самия край на двубоя.

Минута преди почивката Байерн откри. След центриране на Швайнщайгер Манджукич се извиси най-високо и с глава даде аванс на домакините. Само осем минути след началото на втората част самият Швайнщайгер се разписа след страхотен удар от пряк свободен удар.

В края на двубоя "апирините" върнаха едно попадение, дело на Щефан Кийслинг.

Отборът на Байер (Леверкузен) остава в зона Шампионска лига като има 44 точки, три повече от петия Майнц 05. А Байерн вече мисли за титлата. Тимът на Пеп Гуардиола може да се поздрави със златните медали след само 10 дни при две поредни победи в следващите си две срещи - след седмица като гост на Майнц и визитата си на Херта (Берлин) на 25 март.